Pan Kuleczka z wizytą w W37

Powiększ obrazPan Kuleczka z wizytą w W37

W dniu 14 listopada 2018 r. w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 37 przy ul. Smoleńskiej 94 odbyło się spotkanie z pisarzem – Wojciechem Widłakiem, autorem jednej z popularnych postaci książkowych dla dzieci: Pana Kuleczki. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 95 przy ul. T. Korzona 2.

Młodzi czytelnicy z wielkim entuzjazmem przywitali gościa, który ubrany był w elegancki melonik i muszkę, a pod pachą dzierżył wielką, tajemniczą skórzaną walizkę. Ten niecodzienny widok zaskoczył dzieci, dla których kontakt z prawdziwym pisarzem to nie lada przeżycie.

Nasz Gość rozpoczął spotkanie efektownym przedstawieniem się, po czym opowiadając wiele śmiesznych anegdot, zaprezentował zawartość swojej walizki, z której wyłoniły się ręcznie robione pacynki – bohaterowie książek o Panu Kuleczce oraz Wesoły Ryjek. Autor chcąc zaangażować publiczność do czynnego udziału w spotkaniu, zadawał wiele pytań dotyczących tworzenia swoich książek oraz narodzenia się bohaterów. Przedszkolaki chętnie, a także z wielkim zacięciem odpowiadały na wszystkie pytania.

W następnej części spotkania autor zaprosił dzieci do wspólnej zabawy. Wyłonił z publiczności kilku ochotników, którzy mieli za zadanie z założonymi na ręce kukiełkami: kaczki Katastrofy, psa Pypcia i muchy Bzyk-Bzyk, odegrać scenki z przeczytanego przez autora fragmentu książki. Z pozoru proste zadanie okazało się wyzwaniem, dzieci jednak poradziły sobie z nim doskonale.

Na zakończenie spotkania Autor zaznaczył, jak bardzo ważne jest czytanie książek i że ma to wpływa na naszą wiedzę, słownictwo, a przede wszystkim wyobraźnię. Zachęcał najmłodszych do odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zasobów. Po spotkaniu dzieci ustawiły się w kolejce po autografy.

Seria książek „Pan Kuleczka” znajduje sie na Złotej Liście książek polecanych do czytania dzieciom przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom.

Nasza Biblioteka także posiada w swoim księgozbiorze książki Pana Wojciecha Widłaka, więc serdecznie zapraszamy do odwiedzin i wypożyczania.