„Pacynkowe”  warsztaty literacko – teatralne w BD65

Powiększ obraz"Pacynkowe" warsztaty literacko-teatralne w BD65

21 października i 27 listopada w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 65 odbyły się warsztaty literacko – teatralne pod kierunkiem pisarza i felietonisty Marka Samselskiego. Prowadziła je Beata Podgórska, autorka scenariuszy teatralnych dla dzieci i młodzieży. W spotkaniu aktywnie uczestniczyli uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 285 i nr 380.

Zajęcia były wspaniałą zabawą w teatr, a nasi mili goście z wielkim zapałem wcielali się w rolę aktorów przy udziale zabawnych pacynek. Uczestnicy warsztatów pod okiem profesjonalistki tworzyli własne spektakle w teatrze lalkowym. Te trwające ponad dwie godziny lekcje były niezwykłą edukacyjną wycieczką do krainy wyobraźni i fantazji.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Spotkania z literaturą, kulturą i sztuką w bibliotekach: wydarzenia dla dorosłych i dzieci” realizowanego z budżetu partycypacyjnego na 2019 rok.