„Opowiem  Ci o miłości” – wieczór poetycki Kazimierza Nowackiego w Czytelni

Powiększ obraz„Opowiem Ci o miłości” - wieczór poetycki Kazimierza Nowackiego w Czytelni

W dniu 7 maja odbył się w Czytelni Naukowej nr I wieczór poetycki Kazimierza Nowackiego, promujący nowy tomik poezji „Z miłością pod rękę”, z udziałem Piotra Goljata.

Niespodzianką wieczoru był występ Iwony Manisty – Kutryś –  kompozytorki, pedagoga, piosenkarki i pianistki, a z wykształcenia również aktorki. Niesamowitych emocji tego wieczoru dostarczyła piosenka w wykonaniu gościa z tekstem poety.

Kazimierz Nowacki – urodził się w województwie podlaskim. Swoją młodość spędził w małej wiosce Zaręby – Krzętki. Od 18 roku życia mieszka i pracuje Warszawie. Poeta z Grupy Poetyckiej Akant uczestniczył w wielu wydarzeniach artystycznych w Czytelni i poza nią. Opublikował trzy tomiki poezji: Zatrzymać chwile (2011), Strofy życia (2013) i Spacery z Eurydyką (2015).

Piotr Goljat (www.goljat.pl)- wokalista, pianista, kompozytor, pedagog. Absolwent Państwowego Liceum Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Obecnie realizuje swoje autorskie pomysły, koncertując jednocześnie z wieloma artystami. Zdobył wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Jest laureatem m.in. Ogólnopolskiego Festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja wolności” w Warszawie, Turnieju Śpiewających Poezję „Łaźnia” w Radomiu, czy Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej” organizowanego pod patronatem radiowej „Trójki” w sopockim Teatrze Atelier. W 2013 roku ukazała się autorska płyta artysty zatytułowana „A może by tak… Tuwim?”, w całości poświęcona twórczości Juliana Tuwima. Pan Piotr zaśpiewał dwa utwory poety z własną aranżacją.

Spotkanie zrealizowane zostało ramach projektu „Przystanek Kultura: wydarzenia kulturalne i artystyczne w Bibliotekach na Bródnie” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.