„Opowiem Ci o miłości” – Kazimierz Nowacki w Czytelni

Zaproszenie na Wieczór autorski z aKazimierzem Nowackim

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy zaprasza na wieczór autorski i promocję nowego tomiku poezji Kazimierza Nowackiego w Czytelni Naukowej nr I z udziałem Piotra Goljata.

Kazimierz Nowacki -urodził się w województwie podlaskim. Swoją młodość spędził w małej wiosce Zaręby – Krzętki. Od 18 roku życia mieszka i pracuje Warszawie. Poeta z Grupy Poetyckiej Akant uczestniczył w wielu wydarzeniach artystycznych w Czytelni i poza nią. Opublikował trzy tomiki poezji: Zatrzymać chwile (2011), Strofy życia (2013) i Spacery z Eurydyką (2015).

Piotr Goljat-wokalista, pianista, kompozytor, pedagog. Absolwent Państwowego Liceum Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Obecnie realizuje swoje autorskie pomysły, koncertując jednocześnie z wieloma artystami. Zdobył wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Jest laureatem m.in. Ogólnopolskiego Festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja wolności” w Warszawie, Turnieju Śpiewających Poezję „Łaźnia” w Radomiu, czy Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej” organizowanego pod patronatem radiowej „Trójki” w sopockim Teatrze Atelier. W 2013 roku ukazała się autorska płyta artysty zatytułowana „A może by tak… Tuwim?”, w całości poświęcona twórczości Juliana Tuwima. http://goljat.pl/

Spotkanie realizowane ramach projektu „Przystanek Kultura: wydarzenia kulturalne i artystyczne w Bibliotekach na Bródnie” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.