Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją – wirtualna wystawa

Powiększ obrazzdjęcie białej chmury i dwóch czarnych chmur na tle błękitnego nieba; okładki dwóch książek o depresji: „Bo jesteś człowiekiem: żyć z depresją, ale nie w depresji” – Woydyłło E. i „Depresja i ciało: biologiczne podstawy wiary i poczucia rzeczywistości” – Lowen A

23 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw.

Celem obchodów jest upowszechnienie wiedzy na temat depresji i innych zaburzeń z nią związanych. Lepsze zrozumienie tego, czym jest depresja i w jaki sposób można jej zapobiegać i leczyć, pomoże zmniejszyć stygmatyzację związaną z tą chorobą i może zachęcić więcej osób do szukania pomocy.

W związku z tym przygotowaliśmy wystawę książek dotyczących tego tematu.

Wszystkie książki zaprezentowane na wystawie dostępne są w filiach Biblioteki Publicznej na Targówku.

Kliknij tutaj albo w poniższy obrazek, żeby zwiedzić wirtualną wystawę.