Obchody Święta Niepodległości

Powiększ obrazObchody Święta Niepodległości

Dnia 9 listopada 2019 r.  w Lesie Bródnowskim jak co roku z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę odbyły się biegi przełajowe dla mieszkańców Dzielnicy, począwszy od najmłodszych do najstarszych. Imprezę otworzyło uroczyste odśpiewanie hymnu narodowego – Mazurka Dąbrowskiego, przez wszystkich zgromadzonych. Potem zaczęła się rywalizacja.

Na start stawały kolejno dzieci w kilku kategoriach wiekowych, młodzież, dorośli i seniorzy. Aura dopisywała, pomimo lekkiej mżawki, zza chmur wyglądało nieśmiało słońce. W tak sprzyjających okolicznościach przyrody humory dopisywały. Po wysiłku fizycznym każdy mógł pożywić się wojskową grochówką.

Nasza Biblioteka również uczestniczyła w wydarzeniu. Co prawda nie biegaliśmy, ale za to na swoim stoisku oferowaliśmy tradycyjnie już „Książkę za grosik” oraz warsztaty decoupage, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Do tego gry edukacyjne „Polak mały” i „ZnajZnak” oraz kolorowanki okolicznościowe. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.

Jak zawsze uczestniczyliśmy w imprezie z prawdziwą przyjemnością. Niezmiernie cieszy nas fakt, że stoisko Biblioteki zachęciło do przyjścia tak liczne grono osób.  Z naszej strony możemy zapewnić, że na pewno będziemy brali udział w kolejnych tego typu przedsięwzięciach.

Zatem, pozdrawiamy serdecznie tych wszystkich, którzy nas odwiedzili, ale nie tylko.

Do zobaczenia!