Obchody online 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Powiększ obrazBiblioteka Online

W tym roku w związku z pandemią COVID-19 Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy świętowała odzyskanie przez Polskę niepodległości tylko w Bibliotece Online.

Obchody zainaugurowaliśmy o godz. 10.00 publikacją bajki o żółwiu, który bardzo ceni swoją wolność.  Film powstał w ramach cyklu „Bajki na lajki”, którego bohaterami są Pan Anagram i pacynka Gabrysia. Wszystkie odcinki cyklu można obejrzeć tutaj.

O godz. 12.00 zaprosiliśmy dzieci do rozwiązania łamigłówki, dzięki której mogły sprawdzić swoją wiedzę historyczną, znajomość symboli państwowych i wiedzę o Polsce współczesnej.

O godz. 14.00 przeczytaliśmy fragment książki Marcina Przewoźniaka pt. „Poradnik małego patrioty”, a o godz. 16.00 – fragment książki Sławomira Kopra i Tymoteusza Pawłowskiego pt. „Korepetycje z niepodległości”.

Zwieńczeniem obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Bibliotece Online była łamigłówka dla dorosłych, mająca na celu przypomnienie ważnych miejsc i postaci, które odegrały znaczącą rolę w naszej historii.