„Noc w bibliotece – Bitwa na słowa” w Czytelni Naukowej

Powiększ obraz„Noc w bibliotece - Bitwa na słowa” w Czytelni Naukowej

5 października 2019 r. w Czytelni Naukowej nr I odbyła się V edycja „Nocy Bibliotek” pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”.

Od godziny 18.15 rozpoczęliśmy przesłuchanie zgłoszonych osób do „Bitwy na słowa”. Każdy z uczestników mógł zaprezentować się widowni występem do 5 min. w formie w której czuje się najlepiej, czy to śpiewie, czy poezji. Oczywiście, jeśli nie swojego autorstwa to obowiązkowo musiał powiedzieć czyją twórczość prezentuje. Widownia oceniała całokształt występu głosując na przypisany numer wykonawcy. Decyzją publiczności III miejsce zdobyła Teresa Witanowska, II miejsce przypadło Annie Saciuk-Nowak, a całą bitwę wygrała i zajęła I miejsce – Monika Oliszewska. Nagrody  ufundowane zostały przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy i  Restaurację Gospoda Polska przy ul. św. Wincentego 92 w Warszawie.

Gościem specjalnie zaproszonym na ten wieczór został Aleksander Slepakov pochodzący  z Ukrainy, muzyk retro. Pisarz – nagradzany w swoim kraju za powieści. Zaśpiewał  pieśni rosyjskie, swojego autorstwa jak i te mało już wykonywane, nieco zapomniane innych artystów. Po wspólnej kolacji jeszcze raz  usłyszeliśmy występy 3 najlepszych tego wieczoru. Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas. I już dzisiaj zapraszamy za rok.

Spotkanie – występ Aleksandra Slepakova – zrealizowane zostało w ramach projektu „Przystanek Kultura: wydarzenia kulturalne i artystyczne w Bibliotekach na Bródnie” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.