„Noc Bibliotek” z Ałbeną Grabowską w W37

Powiększ obraz„Noc Bibliotek” z Ałbeną Grabowską w W37

5 października w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 37 przy ul. Smoleńskiej 94, podczas „Nocy Bibliotek” gościła Ałbena Grabowska – popularna pisarka,  autorka wielu książek dla dorosłych i dla dzieci. Autorka swoje nietypowe imię zawdzięcza bułgarskim korzeniom, które wspomina w swoim debiucie „Tam, gdzie urodził się Orfeusz”.

W Bibliotece Publicznej na Targówku pisarka zdobyła wielkie grono czytelników, którzy zaczytują się w  sadze „Stulecie winnych”,  cyklu „Alicja w krainie czasów”, oraz książkach „Kości proroka”,  „Coraz mniej olśnień”, „Lady M.”, „Lot nisko nad ziemią” i „Ostatnia chowa klucz”.

Prywatnie Ałbena Grabowska jest doktorem nauk medycznych, specjalistą neurologiem, epileptologiem, a także autorką wielu publikacji z zakresu padaczki. Pisarka mieszka w Brwinowie koło Warszawy, gdzie umiejscowiła akcję sagi „Stulecie Winnych”.

Podczas spotkania z czytelnikami autorka opowiedziała o tym jak doszło do wydania jej pierwszej książki, czy ma swoich ulubionych bohaterów, czy jej życie wpływa na losy kreowanych postaci, jakie woli kreślić sylwetki kobiet- silnych i odważnych czy pogubionych oraz czy po wielkim sukcesie trylogii „Stulecie Winnych” trudno było pisać następne książki. Opowiedziała także jak zareagowała na informację, że na podstawie jej książek powstanie serial, jak wyobrażała sobie aktorów w nim występujących i czy podobał się jej scenariusz oraz jaką przygodą było dla niej zagranie w tym serialu i uczestnictwo w castingu.

Od razu można było zauważyć, że pisanie to dla Pani Ałbeny to nie tylko zawód, ale też pasja. Pisarka przedstawiła swoje doświadczenia literackie, inspiracje i dalsze plany artystyczne. Wspomniała również o tym, że bardzo chętnie zmienia gatunki literackie pisząc książki.

Zgromadzeni na spotkaniu miłośnicy książek zadawali Autorce dużo dociekliwych pytań m.in. dotyczących tłumaczenia jej książek na język bułgarski i wydania ich w Bułgarii.

Po spotkaniu był czas na chwilę rozmowy z gościem oraz wspólne zdjęcia.

Spotkanie minęło w bardzo miłej atmosferze.