„Noc Bibliotek” w MW123

Powiększ obraz„Noc Bibliotek” w MW123

Tegoroczna Noc Bibliotek odbyła się pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. Mieszkańcy i czytelnicy odwiedzając Multimedialną Wypożyczalnię dla Dorosłych i Młodzieży nr 123 mieli okazję zagrać w gry towarzyskie „Czarne i Złote Historie” rozwijające abstrakcyjne i kreatywne myślenie oraz „Flirt z Markiem Hłaską”.

W tych grach nie ma przegranych ani wygranych, dlatego wspólna zabawa podczas gry dostarcza wiele radości. Najmłodsi mogli posłuchać fragmentów audiobooku „Baśnie H.Ch. Andersena”. Dzieci mogły także pokolorować obrazki z postaciami z bajek.

Natomiast ten, kto miał ochotę podyskutować w gronie innych osób mających podobne zainteresowania, mógł to zrobić właśnie podczas tej imprezy. W trakcie rozmowy można było podzielić się z innymi informacjami na temat tego jakich audiobooków lubimy słuchać, które nas nużą, a które są warte polecenia. Istniała również możliwość dokonania wypożyczenia oraz skorzystania z komputera i Internetu.

Mamy nadzieję, że tego typu działania jak „Noc Bibliotek” spowodują, że czytelnicy będą jeszcze chętniej i częściej odwiedzali naszą placówkę, a w myśl hasła „Znajdźmy wspólny język” będziemy wspólnie pogłębiali umiejętności słuchania, empatii i rozmowy, co stanowi fundament dobrych i twórczych relacji.