„Noc Bibliotek” w BD 52

Powiększ obraz„Noc Bibliotek” w BD 52

Za nami kolejna edycja „Nocy Bibliotek”, której towarzyszyło hasło „Znajdźmy wspólny język”.

Już po raz trzeci do akcji przystąpiła Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 52. Podczas tych kilku niezwykłych  godzin odwiedzili nas młodzi czytelnicy z mamami i zostali z nami do zakończenia „Nocy Bibliotek”.

Dla uczestników wydarzenia czekało mnóstwo atrakcji. Dzieci z miłą chęcią obejrzały film pt. „Ptyś i Bill”, a niesforny rudy spaniel grający jedną z głównych ról stał się ulubieńcem widzów. Po filmie dzieci ułożyły z rozsypanki literowej tytuły ulubionych książek oraz zapozowały do zdjęć z wybraną pozycją z naszego księgozbioru.

Kolejnym punktem spotkania były warsztaty decoupage, które poprowadziłyśmy w ramach projektu „Alternatywa dla komputera, czyli rodzinne warsztaty kreatywne” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019. Dzieci i dorośli ozdabiali ramki fotograficzne przy pomocy papierowych serwetek. Powstały przepiękne kolorowe  prace, do których włożyliśmy wydrukowane zdjęcia z ulubioną książką.

Ostatnią godzinę „Nocy Bibliotek” spędziliśmy ze stworami i potworami ze świata fantastyki. Prezentacja multimedialna przybliżyła dzieciom takie postacie jak ogry, trolle, krasnoludy czy wilkołaki. Młodzi uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat różnych stworów. Na koniec powstały z szablonów zabawne ale i groźne stworki-potworki.

Do zobaczenia za rok.