Noc Bibliotek 2022 w MW123

Powiększ obrazzdjęcie grupowe uczestników Nocy bibliotek

W sobotni wieczór 1.10.2022 w Multimedialnej Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 123 przy ul. św. Wincentego 64 zgromadziło się grono miłośników literatury i filmu. Okazją do tego spotkania była ogólnopolska akcja Noc Bibliotek 2022 pod hasłem „To się musi powieść”.

Przestrzeń biblioteczną wypełnił radosny nastrój.

W programie imprezy znalazły się ciekawe propozycje. Wybraliśmy się między innymi w tajemniczą podróż do świata powieści kryminalnych. Zebrane osoby odsłuchiwały głośno fragmenty utworów kryminalnych i miały za zadanie odgadnąć tytuł, z jakiego pochodzi odtwarzany fragment. W wyniku tej zabawy wywiązała się luźna rozmowa o ulubionych tytułach. Wiele pozytywnych emocji wzbudziła zabawa polegająca na odczytywaniu tytułów utworów literackich i filmów przedstawionych w formie lustrzanego odbicia. Jak się okazało, nie dla wszystkich łatwe i banalne było zadanie sprawnego ich odczytywania.

Dopełnieniem sobotniego wieczoru Nocy Bibliotek stała się zabawa, podczas której należało ułożyć z rozsypanki wyrazów jak najwięcej tytułów książek oraz filmów.

Spotkanie zakończyło się miłą pogawędką przy herbacie i słodkim poczęstunku.

Składamy serdeczne podziękowanie uczestnikom Nocy Bibliotek, których było nam miło gościć w progach naszej wypożyczalni.