Noc Bibliotek 2022 w BD52

Powiększ obrazczytanie przy latarkach

Noc Bibliotek to wspaniały czas, aby poznać lepiej bibliotekę i odkryć jej nietypowe oblicze. VIII Noc Bibliotek odbyła się 1 października 2022 r. pod hasłem „To się musi powieść”.

W Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 52 zorganizowałyśmy dla naszych czytelników warsztaty malowania gipsowych form farbami akrylowymi. Każdy uczestnik mógł ozdobić dwa wzory świeczników. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do pracy, a efekty ich twórczości były naprawdę spektakularne.

Następnie zaprosiłyśmy naszych gości do czytania fragmentów literatury grozy dla dzieci przy latarkach. Zgasły światła, atmosfera zrobiła się tajemnicza i w tych okolicznościach został odczytany jeden rozdział książki Marcina Pałasza „Elf i dom demonów”. Bardzo polecamy tę książkę, ale jest to pozycja tylko dla odważnych. Była też zgadywanka z książki „Zagadki detektywistyczne z dreszczykiem: 10 historii inspirowanych postaciami ze świata grozy”.

Ostatnim punktem Nocy Bibliotek w BD52 był film „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”, który z zainteresowaniem obejrzały zarówno dzieci, jak i dorośli.

Dziękujemy za wspólną zabawę!