Noc Bibliotek 2021 w WP130

Powiększ obrazprace plastyczne, m.in. kaczka metodą origami

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo i biblioteki jako miejsca, w których warto bywać. Jest to również okazja do niekonwencjonalnego zaprezentowania zbiorów i oferty edukacyjno-kulturalnej naszych placówek. 9 października Wypożyczalnia nr 130 o profilu pedagogicznym wzięła udział w tej właśnie akcji, której towarzyszyło hasło „Czytanie wzmacnia”.

Aby umilić spotkanie naszym przybyłym gościom, przygotowaliśmy dla nich różnego rodzaju atrakcje. W ramach rozgrzania umysłu uczestnicy mogli wykonywać różne ćwiczenia fizyczne z książką oraz rozwiązywać zagadki. Atrakcją wieczoru była również nauka żonglowania, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Chętni do prac plastycznych mogli tego wieczoru stworzyć kolorowe zakładki z papieru bądź filcu. Wieczór umilała nam relacja online ze spotkania śpiewaczego Adama Struga i jego zespołu oraz projekcja filmu „Operacja Człowiek w czerni”.

Przy blasku świec mogliśmy wspólnie porozmawiać oraz skosztować małe co nieco w bibliotecznej kawiarence.