Noc Bibliotek 2021 w W60

Powiększ obraz

Za nami siódma już edycja ogólnopolskiej akcji „Nocy Bibliotek”, której celem jest promocja czytelnictwa i biblioteki jako instytucji kultury otwartej i dostępnej dla wszystkich osób w wieku „od juniora do seniora”, w której wiele się dzieje.

Z tej okazji Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 60 przygotowała dla czytelników kreatywne warsztaty plastyczne, podczas których wykorzystane zostały ogólnodostępne materiały i surowce. Dary jesieni – kasztany, żołędzie, szyszki, liście, jarzębina –  zachwyciły swoimi barwami i zainspirowały do wykonania dekoracji. Powstały kolorowe bukiety z liści oraz jesienne stroiki w słoikach. Natomiast z warzyw stworzone zostały zabawne ozdoby – myszki z rzodkiewki i ludziki z ziemniaków.

Z kolei z nienoszonych już koszulek wykonane zostały torby, co ciekawe – bez użycia igły i nitki.

Ponadto niesłabnącym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty decoupage. Techniką tą zostały ozdobione zakładki do książek.

Warsztatom towarzyszyła miła i twórcza atmosfera. Często na twarzach uczestników pojawiał się uśmiech i zadowolenie z własnoręcznie wykonanych prac.

Na zakończenie goście zostali obdarowani pamiątkowymi zakładkami z hasłem tegorocznej Nocy Bibliotek.

Wszystkim, którzy odwiedzili naszą Wypożyczalnię serdecznie dziękujemy. Zapraszamy do biblioteki przez cały, bo „Czytanie wzmacnia”!