Noc Bibliotek 2021 w W2

Powiększ obrazna zdjęciu widnieją ciasta przyniesione przez czytelników, a także filiżanki i talerzyki na stole przykrytym obrusem; w tle regały z książkami

Tegoroczna edycja została przeprowadzona 9 października 2021 r. pod hasłem „Czytanie wzmacnia”.

Po roku pandemii czytanie stało się jeszcze ważniejsze. Pomaga zwalczyć skutki izolacji, odnaleźć coś stałego i bezpiecznego w nieprzewidywalnym, zmieniającym się czasie i społeczeństwie. Daje bezpieczeństwo duchowe, które tak bardzo jest potrzebne.

W trosce o podtrzymanie relacji międzyludzkich w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 2 odbyły się rozmowy między regałami. Zebrani czytelnicy wymienili się spostrzeżeniami na temat przeczytanych książek. Opowiadali o książkach, przez które zarwali noc, ale również o tych, które ich uśpiły. Podczas spotkania można było skosztować ciast, sporządzonych z przepisów zawartych w książkach dostępnych w bibliotece.

Drugi człowiek i książka zawsze będą nam potrzebne.