Noc Bibliotek 2021 w Czytelni Naukowej nr I

Powiększ obrazTeresa Lipowska i Anna Saciuk-Nowak siedzą na kanapie uśmiechnięte; pani Lipowska trzyma mikrofon

9 października do Czytelni Naukowej nr I znów zawitała poezja! Tegorocznej Nocy Bibliotek przyświecało hasło „Czytanie wzmacnia”, więc… uczestnicy wydarzenia poczuli przypływ energii dzięki prezentowanym na scenie wierszom i piosenkom.

W pierwszej części Nocy Bibliotek odbył się wieczór poetycki Anny Saciuk-Nowak. Tomik „Wiersze i wierszyki” został wydany, aby uczcić okrągłą rocznicę urodzin autorki. Wybrane utwory czytali Teresa Lipowska i Michał Muskat, a o oprawę muzyczną zadbał Piotr Prokaryn.

Michał Muskat prezentuje wiersz Anny Saciuk-Nowak Anna Saciuk-Nowak prezentuje swój wiersz Teresa Lipowska i Anna Saciuk-Nowak siedzą na kanapie uśmiechnięte; pani Lipowska trzyma mikrofon Piotr Prokaryn gra na gitarze i śpiewa Teresa Lipowska i Anna Saciuk-Nowak siedzą na kanapie uśmiechnięte Michał Muskat zapowiada p. Annę Saciuk-Nowak i Teresę Lipowską

Drugą część wypełniła emocjonująca „Bitwa na słowa”. Każdy, kto marzył o zaprezentowaniu wierszy lub piosenek (swojego autorstwa lub z uprzednią informacją o twórcy) na czytelnianej scenie, mógł w tę wyjątkową noc spełnić to marzenie! 3-osobowe jury (w składzie: przewodnicząca – Dorota Kozielska, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy oraz Danuta Jankowska, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy i Maria Górska, była kierownik Czytelni Naukowej nr I) wybrało trzech laureatów:

I miejsce – Monika Oliszewska

II miejsce – Kazimierz Nowacki