Noc Bibliotek 2021 w BD65

Powiększ obraz

9 października 2021 roku odbyła się kolejna edycja Nocy Bibliotek. Od siedmiu już lat biblioteki otwierają się w godzinach wieczornych i zapraszają wszystkich chętnych do nauki i zabawy. Hasło przewodnie tegorocznej akcji brzmiało: „Czytanie wzmacnia”.

Czytelnicy, którzy odwiedzili Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży nr 65, korzystali z przygotowanych dla nich atrakcji. Spotkanie rozpoczęło się od wysłuchania fragmentów książki „Wielka Mała Niedźwiedzica” czytanej przez panią bibliotekarkę. Następnie uczestnicy rysowali gwiazdozbiory, które w czasie wędrówki napotkały Mała Niedźwiedzica i jej mama Wielka Niedźwiedzica, oglądali zdjęcia mgławic, gwiezdnych konstelacji, Układu Słonecznego i skupisk galaktyk. Największe zainteresowanie wzbudzała sąsiadka Drogi Mlecznej – galaktyka Andromeda i planety krążące wokół rodzimej gwiazdy – Słońca.

W bibliotece w ramach bookcrossingu można było przynieść książkę i wymienić ją na inną. Do każdej książki czytelnicy wybierali zakładkę, która najbardziej przypadła im do gustu. Można było także oddać i wypożyczyć zbiory biblioteczne jak każdego innego dnia. To cieszyło wszystkich najbardziej. Czytanie wzmacnia! –  więc czytajmy, bo książka to wiedza i rozrywka!