Noc Bibliotek 2021 w BD53

Powiększ obrazdzieci oglądają film wyświetlany na ekranie projektora

Tegoroczna Noc Bibliotek upłynęła pod hasłem „Czytanie wzmacnia”. Wszyscy wiemy, że tak jest. Przy lekturze możemy odpocząć i zapomnieć – chociaż na chwilę – o kłopotach i zmartwieniach. Czytanie może nas także rozbawić i pokazać świat w lepszej, bardziej optymistycznej perspektywie. Nie bez kozery mówi się, że książka może być naszym przyjacielem…

9 października 2021 r. do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 53 zawitali czytelnicy wraz ze swoimi opiekunami.

Noc Bibliotek rozpoczęłyśmy od warsztatu, na którym dzieci uczyły się robić z balonów pieski, łabędzie, kaczuszki i miecze. Zajęcia cieszyły się dużą popularnością. Stół, przy którym pracowano, zapełnił się wkrótce kolorowymi przedmiotami.

Następnie dzieci i ich rodzice wysłuchali bajki brazylijskiej pt. „Jaguar, ogień i deszcz” z książki Luigi Dal Cin „W rytm zaklęć. Bajki brazylijskie”. Po jej przeczytaniu porozmawialiśmy o tym, jaki morał wypływa z utworu. Każdy z nas dostrzegł, że łatwo ulega temu, co widzi, a pozory mogą często mylić…

W następnej części Nocy Bibliotek goście obejrzeli prezentację „Potwory ekologiczne”. Inspiracją do niej była książka Marie G. Rohde pt. „Prawdziwe potwory zagrażające naszej planecie”. Dzieci mogły się dowiedzieć, co to jest ekologia, dlaczego odgrywa tak ważną rolę w naszym życiu i jakie szkody może wyrządzić Ziemi np. ozonożerca złośliwy lub smok podgrzewacz.

Na zakończenie spotkania wszyscy obejrzeliśmy film, który był dedykowany tegorocznej „Nocy Bibliotek”, czyli „Operacja: Człowiek w czerni” ( kryminał familijny, będący ekranizacją książki dla dzieci z serii „Biuro Detektywistyczne nr 2”).

Noc Bibliotek 2021 upłynęła w miłej i wesołej atmosferze. Dziękujemy naszym Czytelnikom za przybycie.

Do zobaczenia za rok!