Noc Bibliotek 2021 w BD52

Powiększ obraz

Za nami siódma edycja Nocy Bibliotek. Tegoroczne hasło tego wydarzenia brzmiało „Czytanie wzmacnia”. Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 52 włączyła się do akcji i przygotowała dla czytelników szereg atrakcji.

Na początku odbyły się warsztaty decoupage, w trakcie których uczestnicy mogli ozdobić podkładkę pod kubek, ramkę do zdjęć oraz świeczkę. Chociaż praca tą techniką wymagała sporo cierpliwości i precyzji, to efekt był bardzo spektakularny i dał dużą satysfakcję. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali swoje dzieła i je podziwiali.

Następną atrakcją był biblioteczny labirynt zagadek. Należało wykonać szereg różnorodnych zadań, aby zebrać literki, które ułożyły hasło. Utworzone hasło uprawniało dzieci do odbioru nagrody z naszego pudełka pełnego niespodzianek.

Na zakończenie zaprosiłyśmy do zabawy w „czarny teatr”. Panie bibliotekarki przygotowały krótkie przedstawienie na podstawie baśni „O rybaku i złotej rybce”, które odegrały przed zgromadzoną publicznością. Z kolei uczestnicy wykonali swoje postacie do „czarnego teatru”,  a potem mieli okazje zaimprowizować scenki według własnego pomysłu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w Nocy Bibliotek.