Noc Bibliotek 2021 w BD12

Powiększ obrazspotkanie autorskie z Agnieszką Kazałą; autorka siedzi na sofie, wokół niej dzieci

W sobotę, 9 października Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 12 dołączyła do VII ogólnopolskiej Nocy Bibliotek, w tym roku pod hasłem „Czytanie wzmacnia”.

Nasze działania rozpoczęłyśmy od spotkania autorskiego z lokalną pisarką, ilustratorką i wydawcą w jednej osobie – Panią Agnieszką Kazałą. Tematem przewodnim spotkania była jej najnowsza książka pt. „Rozwód to jeszcze nie koniec świata”, której fragmenty dzieci poznały poprzez teatrzyk kamishibai. W trakcie spotkania, na życzenie dzieci, ogłosiliśmy konkurs na najlepiej pokolorowaną ilustrację. Na koniec czytelnicy otrzymali darmowe egzemplarze książki wraz z autografem autorki.

Aby jeszcze bardziej zaktywizować wszystkich zgromadzonych, przy rytmach dobrej muzyki bawiliśmy się chustą animacyjną KLANZY, która dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń i radości. Następnie uczestnicy Nocy Bibliotek losowali tajemnicze koperty, by za chwilę zamienić się w czytelniczych detektywów bibliotecznych. Rozwiązywali szyfry, zagadki i rebusy, których nikt dotąd nie złamał. Na szczęście wszystkim udało się podołać temu zadaniu, dlatego na koniec otrzymali dyplomy nadające im tytuł czytelniczego detektywa i drobne upominki.

Na dobranoc wysłuchaliśmy wybranej przez dzieci książki autorstwa Martina Widmarka pt. „Tajemnica biblioteki”. Wszystkim uczestnikom Nocy Bibliotek w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12 serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę.