Noc Bibliotek 2020 w WP130

Powiększ obraz

Hasło  tegorocznej Nocy Bibliotek brzmiało „Klimat na czytanie” i nawiązywało  do wyzwań współczesnego świata, którymi są kryzys klimatyczny i jego konsekwencje.  Pomimo trudnej obecnie sytuacji i obostrzeń związanych z epidemią biblioteki próbują nie tracić kontaktu z czytelnikami i w różnych formach zachęcać ich do czytania.

Wypożyczalnia nr 130 o profilu pedagogicznym w ramach akcji Noc Bibliotek próbowała przybliżyć czytelnikom hasła: ekologia, środowisko, natura, ekosystem, zero waste, dobrostan, równowaga, zdrowe nawyki oraz aktywność. W bibliotecznym oknie przechodnie mogli  przez cały tydzień oglądać kolorową wystawkę prezentującą cytaty z literatury oraz książki dotyczące tych zagadnień.