Noc Bibliotek 2020 w MW123

Powiększ obraz

Tegoroczna Noc Bibliotek odbyła się pod hasłem „Klimat na czytanie”. W tym czasie zachęcałyśmy czytelników do słuchania ciekawych audiobooków. Wydarzenia akcji odbyły się  głównie w przestrzeni wirtualnej.

Atrakcje przewidziane były zarówno dla najmłodszych użytkowników Biblioteki, jak i nieco starszych. Dzieci mogły zmierzyć się z krzyżówką, która powstała na podstawie audiobooka pt. „Dzieci z ulicy Awanturników” autorstwa Astrid Lindgren (kliknij tutaj, aby przejść do krzyżówki). Ale nie tylko! Najmłodsi mogli obejrzeć film pt. „Jakub, Mimmi i gadające psy”. Tematem poruszanym w filmie były problemy kulturowe i cywilizacyjne świata. Film można było obejrzeć w domu po wcześniejszym otrzymaniu linku od bibliotekarza. Film był dostępny w dniach 9-12.10.2020 roku. Dla dorosłych użytkowników przewidziana była wykreślanka z zakresu literatury norweskiej. Inspiracją do stworzenia łamigłówki była powieść „Głód” autorstwa laureata Nagrody Nobla Knuta Hamsuna (kliknij tutaj, aby przejść do wykreślanki). Działania łączące pokolenia związane były z tematem ekologii. W przestrzeni placówki pojawił się plakat oraz wystawka zachęcająca do wspólnego działania w trosce o dbałość środowiska naturalnego. Ponadto rozdawane były naklejki  Nocy Bibliotek – ekslibrysy „Alfabet”.