Noc Bibliotek 2020 w BD53

Powiększ obraz

Tegoroczna Noc Bibliotek była szczególna. W związku z panującą pandemią koronawirusa nie mogłyśmy zorganizować spotkania  z naszymi czytelnikami w bibliotece. Dlatego też, sugerując się hasłem tegorocznej edycji – „Klimat na czytanie”, postanowiłyśmy zaproponować dzieciom, aby w swoich domach wzięły udział w  zabawie plastycznej „Potwór ekologiczny”. Czytelnicy mieli za zadanie stworzyć zabawnego ludzika, zachęcającego do segregowania śmieci, a z którym zapoznali się w wierszu Natalii Usenko pt.: „Potwór ekologiczny”.  Miło nam, że dzieci dały się zaprosić do wspólnej zabawy.

W ramach „Nocy Bibliotek” obok  „Drzewa cytatów”, na którego gałęziach powiesiłyśmy fragmenty wierszyków dotyczących ochrony naszej planety, pojawiło się również magiczne pudełeczko, do którego można było wrzucać propozycje książek o tematyce przyrodniczej.

Wystawka stojąca w bibliotece wyjaśniała szerzej hasło tegorocznej akcji – „Klimat na czytanie”. Wierzymy, że biblioteka na zawsze zostanie przestrzenią przyjazną dla wszystkich, którzy zechcą ją odwiedzić, a czytanie da nadzieję i wytchnienie, chociaż na chwilę, w tych trudnych dla nas wszystkich czasach.