Noc Bibliotek 2020 w BD52

Powiększ obraz

„Bądź Eko!” – to hasło już od lat funkcjonuje w społeczeństwie i jest coraz bardziej popularne i modne. Tegoroczna akcja „Noc Bibliotek” pod hasłem „Klimat na czytanie!” swoje główne działania musiała przenieść do świata online. Nasza biblioteka przygotowała dla młodszych czytelników  eko krzyżówkę do rozwiązania online. Aby przejść do krzyżówki, kliknij tutaj.

Natomiast w siedzibie placówki przez cały tydzień na czytelników czekała wystawka książek o tematyce ekologicznej. Dzieci po lekturze tych pozycji mogły się dowiedzieć, jak segregować śmieci oraz jak dbać o naszą planetę. Na naszej tablicy powstało także jesienne drzewko z klimatycznymi cytatami.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 52 już od lat prowadzi zbiórkę plastikowych nakrętek. Pieniądze ze sprzedaży nakrętek pomagają potrzebującym. Nawet mały kawałek plastiku – zamiast zaśmiecać lasy – może komuś pomóc. Włącz się do zbiórki! Zapraszamy.