Noc Bibliotek 2020 online

Powiększ obrazbiblioteka online

Tegoroczna edycja Nocy Bibliotek zorganizowana przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy obfitowała w atrakcje online dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystkie materiały publikowaliśmy na naszej stronie Biblioteka Online i na Facebooku.

10 października rozpoczęliśmy obchody tego święta bibliotek już o godz. 14.00, publikując bajkę w teatrzyku Kamishibai pt. „Czarownica Magda i Noc Bibliotek”. Godzinę później odbyła się premiera kolejnego odcinka naszego cyklu Bajki na lajki, w którym pacynka Gabrysia rozmawiała z Panem Anagramem m.in. o Nocy Bibliotek. Potem zachęcaliśmy do zmierzenia się z przygotowanymi przez nas krzyżówkami do rozwiązania online, m.in. z krzyżówką ekologiczną.

O godz. 17.00 wyemitowaliśmy wywiad z Emilią Niedzielak – aktorką dubbingową, której głos można usłyszeć m.in. w „Coco”, „Śwince Peppie”, „My Little Pony” i wielu innych bajkach, a także w reklamach telewizyjnych.

O godz. 19.00 można było obejrzeć spotkanie autorskie z Anną M. Brengos, a zwieńczeniem Nocy Bibliotek online na Targówku był koncert Jacka Gutrego z udziałem Grupy Poetyckiej Akant.