Noc Bibliotek 20022 w BD53

Powiększ obrazpająk - efekt pracy plastycznej

1.10.2022 r. w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 53 odbyła się, podobnie jak w wielu bibliotekach w Polsce, Noc Bibliotek. Tegoroczna edycja nosiła tytuł „To się musi powieść”.

Spotkanie z naszymi Czytelnikami, którzy tego wyjątkowego wieczoru odwiedzili bibliotekę, rozpoczęłyśmy od prezentacji multimedialnej zatytułowanej „Ukochane książki dzieciństwa”. Podczas projekcji zaprezentowałyśmy wybrane utwory, które według nas zasługują na miano ulubionych. Wśród nich były: „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Chłopcy z Placu Broni” czy „Dzieci z Bullerbyn”. Goście podzielili się swoimi wspomnieniami o książkach, które dla nich są szczególnie bliskie. Dzieci wysłuchały wspomnień z dzieciństwa swoich rodziców. Okazało się, że niektóre książki ważne są także dla nich, jak na przykład: „O psie, który jeździł koleją”, baśnie Andersena czy „Złotowłosa i trzy misie” (która została przeczytana zebranym na głos).

Po pokazie goście zostali zaproszeni do wzięcia udziału w quizie dotyczącym ulubionych książek z dzieciństwa. Odpowiadający musieli się wykazać dobrą znajomością wybranych książek, bo pytania były bardzo szczegółowe. Każdy z uczestników otrzymał małą nagrodę-niespodziankę.

W nocnym kąciku plastycznym dzieci wykonały pająki, które dobrze odnalazły się w naszym bibliotecznym wnętrzu w ten magiczny wieczór…

Na zakończenie spotkania został wyświetlony film dedykowany tegorocznej Nocy Bibliotek – „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”. Pokaz filmowy bardzo zainteresował naszych Czytelników.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.