Niezapomniane wydarzenia w BD65

Powiększ obrazNiezapomniane eventy w BD65

We wrześniu w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 65 odbyło się wiele atrakcyjnych imprez. Uczestniczyły w nich dzieci z Przedszkola nr 113, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 285 oraz goście indywidualni – okoliczni mieszkańcy i czytelnicy odwiedzający naszą placówkę. Koncerty, przedstawienia teatralne, warsztaty edukacyjne i podróżnicze cieszyły się sporym zainteresowaniem.

5 września bawiliśmy się na koncercie „Nutki w garnku, czyli z czego składa się muzyka” w wykonaniu zespołu Pro Arte. Podczas występu słuchaliśmy znanych utworów muzycznych w wykonaniu profesjonalnych muzyków grających na gitarze klasycznej, akustycznej i pianinie elektrycznym. W trakcie występu nie zabrakło także małych form teatralnych w których uczestniczyli mali ochotnicy z widowni.

10 września gościliśmy teatr „Blaszany Bębenek”, który zaprezentował spektakl historyczny „Żółta Ciżemka”. Akcja sztuki rozgrywała się w XV wieku w czasach panowania króla Kazimierza Jagiellończyka. Oglądaliśmy ciekawe przygody Wawrzusia, posiadającego uzdolnienia rzeźbiarskie, który zwiedzał świat. Chłopiec stał się świadkiem kradzieży. Z powodu złego traktowania uciekł do Krakowa gdzie poznał kronikarza Jana Długosza, dzięki któremu został uczniem wybitnego rzeźbiarza Wita Stwosza.

18 września ponownie wystąpił teatrzyk „Blaszany Bębenek” z przedstawieniem „Zaczarowany medalion, czyli smerfne przygody” . Ulubieni bohaterowie najmłodszych widzów – niebieskie krasnoludki Smerfy dzielnie zmagały się z przeciwnościami losu, odnajdując medalion czarownicy. Baba Jaga po jego stracie nie mogła rzucać zaklęć i czarów. Oba przedstawienia były interaktywne i widzowie brali w nich aktywny udział.

Zarówno koncert zespołu Pro Arte jak i sztuki teatru „Blaszany Bębenek” odbyły się w ramach projektu „Bawimy się w bibliotece. Całoroczne animacje dla najmłodszych. Bródno Podgrodzie” realizowanego z budżetu partycypacyjnego na 2019 rok.

Imprezami o nieco innym charakterze były rodzinne warsztaty kreatywne i warsztaty podróżnicze. 9 września spotkaliśmy się na „Warsztatach magnesowych”. Uczestnicy zajęć pod okiem wykwalifikowanego animatora z agencji Modra Sowa wykonali szereg magnesów przedstawiających postacie z bajek i ulubionych książek.

Wspaniałej rozrywki dostarczyły wszystkim odwiedzającym naszą placówkę – warsztaty podróżnicze poprowadzone przez podróżników z agencji Poznaj Świat.

13 września poznaliśmy „Chińskie wynalazki”, o których Europejczycy dowiedzieli się setki lat później. Dowiedzieliśmy się jak grać w domino? Czy w Chinach je się widelcem i nożem? Odbyliśmy krótki kurs jedzenia pałeczkami, a także poznaliśmy działanie kompasu. Najmłodsi uczestnicy mieli również możliwość ubrania się w przepiękne chińskich stroje.

19 września ponownie udaliśmy się w egzotyczną podróż. Tym razem odwiedziliśmy malowniczą Australię i poznaliśmy jej rdzennych mieszkańców Aborygenów. Na warsztatach poznaliśmy ich tradycje i sztukę. Oglądaliśmy i testowaliśmy liczne etniczne rekwizyty. Dużą atrakcją spotkania było granie na didgeridoo oryginalnym ludowym instrumencie.

Wszystkie warsztaty zrealizowane zostały w ramach projektu „Alternatywa dla komputera, czyli rodzinne warsztaty kreatywne” z budżetu partycypacyjnego na 2019 rok.

Dziękujemy za miłe spotkania!