„Narysuj słowo” – warsztaty plastyczne z Julią Konieczną –Latoś w BD52

Powiększ obraz„Narysuj słowo” – warsztaty plastyczne z Julią Konieczną –Latoś w BD52

W Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 52 odbyły się warsztaty plastyczne pt. „ Narysuj słowo”, które poprowadziła Julia Konieczna–Latoś, artystka i ilustratorka, która tworzy w technice piórka i tuszu oraz akwareli na papierze, absolwentka wydziału Ilustracji i Animacji na Cambridge School of Art, Anglia Ruskin University w Wielkiej Brytanii.

W warsztatach uczestniczyła grupa dzieci uczestniczących w programie „Zima w Mieście” w SP 378 oraz uczestnicy indywidualni.

Na początku spotkania artystka opowiedziała krótko o sztuce ilustracji, o tym jak przenosić na papier emocje, aby były one czytelne dla odbiorcy, jak dobrze skomponować swoją pracę.

Potem przyszła pora na zadania twórcze i dzieci ochoczo przystąpiły do działań. Na początku uczestnicy mieli pokazać kolor czerwony, później musieli narysować wylosowane przedmioty, ale w taki sposób, aby sprawiały one wrażenie ciepła, przerobić naszkicowany kształt w zwierzę, oraz zilustrować przeczytany fragment książki Bolesława Leśmiana „Przygody Sindbada Żeglarza” i wiele innych. Czas mijał bardzo szybko, absolutnie nikt się nie nudził, prac „małych artystów” przybywało.

Na zakończenie artystka pokazała jeszcze uczestnikom swoje przepiękne prace, wszyscy podziwialiśmy wspaniałe czarno-białe ilustracje do współczesnej powieści „I Heard the Bulbul Sing”, autorstwa angielskiego pisarza Jonathana Webster’a oraz niezwykłe kartki świąteczne.

Dziękujemy pani Julii Koniecznej- Latoś za przeprowadzenie bardzo inspirujących zajęć.

Warsztaty zostały zrealizowane w ramach projektu „Alternatywa dla komputera, czyli rodzinne warsztaty kreatywne” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.