Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych w BD65

Powiększ obrazNarodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych w BD65

1 marca Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 65 włączyła się aktywnie w obchody święta państwowego – Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Święto jest poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. W 1945 r. nie zaprzestali oni swojej działalności, lecz walczyli do końca swojego życia. Ustawę o ustanowieniu tego święta przyjęto osiem lat temu Sejm i Senat. Datę wybrano nieprzypadkowo:1 marca 1951 r. w mokotowskim więzieniu straceni zostali członkowie IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Dzień obchodzony jest od 2011 r.

Nasi mili goście odwiedzający placówkę z dużym zainteresowaniem oglądali wystawkę książek polecanych, dotyczących tego okresu. Dla zainteresowanych czytelników udostępniono ciekawą prezentację multimedialną o polskim podziemiu, wykonaną przez nasze wolontariuszki.