Muzyczne Święto Pluszowego Misia w BD65

Powiększ obrazMuzyczne Święto Pluszowego Misia w BD65

Z okazji Światowego  Święta Pluszowego Misia, które  obchodzimy  rokrocznie  25  listopada,  w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 65 odbył się wspaniały  edukacyjny koncert,  w wykonaniu zawodowych  muzyków z agencji Pro Arte.  Naszymi miłymi gośćmi, którzy uczestniczyli w koncercie były dwie grupy dzieci z klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej  nr  378,   oraz  czytelnicy  odwiedzający naszą placówkę.

Podczas koncertu słuchacze poznali genezę tego niezwykłego święta i dowiedzieli się dlaczego obchodzimy  je  w listopadzie.  Spotkali się także    z  „misiowymi ” bajkowymi  bohaterami.  Kubuś  Puchatek i  Miś Uszatek to postacie literackie, które nie tylko podobają się dzieciom i  dorosłym,  ale  także znane są  jako maskotki.  W trakcie imprezy  słuchaliśmy utworów muzycznych i zabawnych piosenek z bajek  o niedźwiadkach oraz odgadywaliśmy zabawne „misiowe”  zagadki.   Instrumentami wiodącymi był keyboard i harmonia.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Bawimy się w bibliotece. Całoroczne animacje dla najmłodszych.  Bródno Podgrodzie”,  realizowanego z budżetu partycypacyjnego na 2019 rok.