Moja pierwsza zakładka do książki – zajęcia plastyczne w W64

Powiększ obrazMoja pierwsza zakładka

Dnia 7 lutego Wypożyczalnię dla Dorosłych i Młodzieży nr 64 odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 84.

Temat zajęć brzmiał: „ Moja pierwsza zakładka do książki”.

Zakładki mogą stanowić pamiątkę lub prezent z podróży. Ich kolekcjonowaniem może zająć się każdy z nas.

Na początku zajęć został odczytany list książki do dzieci, w którym zwracała się ona z prośbą o dobre traktowanie przez młodych czytelników. Były w nim zawarte zasady odpowiedniego obchodzenia się z książką, m.in. prośba o nie zaginanie rogów stron i używanie zakładek.

W trakcie rozmowy nasi goście dowiedzieli się o tym, że jest duża różnorodność zakładek i pod względem tematycznym i pod względem materiałów, z którego mogą być one wykonane. Pani bibliotekarka przedstawiła pokaz zakładek.

Ponadto uczniowie wysłuchali czytanki pt. „Franklin i książka z biblioteki”.

Następnie młodzi czytelnicy samodzielnie wykonali swoje zakładki, co sprawiło im dużą przyjemność. Do dyspozycji mieli wiele materiałów, m.in. filc, kredki, mazaki, cekiny, kolorowy papier.

Dziękujemy za aktywny udział w zajęciach i zachęcamy do czytania książek z wykorzystaniem własnoręcznie zrobionych zakładek.

Zajęcia odbyły się w ramach programu „Zima w Mieście 2019”.