„Miłość po bałkańsku” – zespół Jugonostalgia w Czytelni

Powiększ obraz„Miłość po bałkańsku” - zespół Jugonostalgia w Czytelni

12 marca w Czytelni Naukowej nr I, gościliśmy zespół Jugonostalgia znany i uwielbiany przez publiczność Czytelni. Zespół wokalno-muzyczny, wystąpił w składzie: Tereza Wesna Bujvit – instrumenty perkusyjne, śpiew; Alexander Aca Zinić – instrumenty klawiszowe.

Na temat miłości i jej rodzajów, tej nieodwzajemnionej miłości, pełnej pożądania, miłości dojrzałej, również tęsknocie, oraz miłości, która pochłania ciało, duszę i mózg, powstaje najwięcej utworów, a emocje które jej towarzyszą odczuwamy bardzo mocno. Poznaliśmy bałkańskie melodie miłosne o niezwykłym magicznym uroku, wzruszające, a czasem wesołe i rytmiczne, które porwały salę do wspólnej zabawy.

Koncert zrealizowany ramach projektu „Przystanek Kultura: wydarzenia kulturalne i artystyczne w Bibliotekach na Bródnie” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.