Miejsca Aktywności Lokalnej (MALe) w Bibliotece

Miło nam poinformować Państwa, że od grudnia 2019 roku w sześciu placówkach Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy rozpoczynają działalność MAL, czyli Miejsca Aktywności Lokalnej. Miejsca te mają za zadanie wspierać lokalne pomysły, inicjatywy oraz działania kulturalne i społeczne mieszkańców Targówka.

Oprócz typowej działalności, jaką jest wypożyczanie książek, oprócz misji edukacji i rozpowszechniania kultury, nasza Biblioteka podjęła kolejne wyzwanie – wcielenie w życie idei otwartości na społeczność lokalną, sprzyjającą realizowaniu pomysłów, tworzeniu sąsiedzkich relacji oraz produktywnemu spędzaniu czasu wolnego przez okolicznych mieszkańców.

W Wasze ręce, Drodzy Sąsiedzi, w sześciu lokalizacjach Biblioteki oddajemy przestrzeń i sprzęt potrzebne do działań: spotkań, dyskusji, warsztatów, zajęć, prób etc. Pracownicy związani z danym miejscem są otwarci na Państwa propozycje i potrzeby związane z organizacją wydarzeń. Program i charakter udostępnianych MALi będziemy tworzyć razem z Państwem na bieżąco.

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z REGULAMINEM OGÓLNYM WRAZ Z ZAŁĄCZNIKAMI UŻYTKOWANIA MIEJSC AKTYWNOŚCI LOKALNEJ W NASZEJ BIBLIOTECE I DO WYPEŁNIENIA FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO.

Organizatorem Miejsc Aktywności Lokalnej w 6 placówkach bibliotecznych na terenie Targówka jest Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.

MAL w Bibliotece jest miejscem otwartym na działalność społeczną i informacyjną, jest przy tym neutralny światopoglądowo i ideologicznie. Nie współorganizuje działań komercyjnych, politycznych, religijnych, wykluczających społecznie lub ekonomicznie.

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym działalność MAL-i zostaje zawieszona do odwołania.

Miejsca Aktywności Lokalnej w Bibliotece Publicznej na Targówku:
1. MAL w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 52 przy ul. Rembielińskiej 6a
(e-mail: bd52@multibiblioteka.waw.pl; tel. 22 811 57 16)
2. MAL w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 29 przy ul. Rembielińskiej 6a
(e-mail: w29@multibiblioteka.waw.pl; tel. 22 675 11 45)
3. MAL w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 53 przy ul. Bazyliańskiej 6
(e-mail: bd53@multibiblioteka.waw.pl; tel. 22 811 19 15)
4. MAL w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 40 przy ul. Suwalskiej 11
(e-mail: bd40@multibiblioteka.waw.pl; tel. 22 814 07 94)
5. MAL w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72 przy ul. Suwalskiej 11
(e-mail: w72@multibiblioteka.waw.pl; tel. 22 811 24 45)
6. MAL w Wypożyczalni nr 130 o profilu pedagogicznym przy ul. Bazyliańskiej 1 (e-mail: wp130@multibiblioteka.waw.pl; tel. 22 614 08 99)