Miejsca Aktywności Lokalnej (MAL-e) w Bibliotece

Miejsca Aktywności Lokalnej (MALe) w Bibliotece

Miło nam poinformować Państwa, że od 30 września 2021 roku w trzech kolejnych placówkach Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy rozpoczynają działalność MAL-e, czyli Miejsca Aktywności Lokalnej (MAL w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12, MAL w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 64MAL w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 85).  Aktualnie Bibliotece Publicznej na Targówku zlokalizowanych jest 9 MAL-i. Miejsca te mają za zadanie wspierać lokalne pomysły, inicjatywy oraz działania kulturalne i społeczne mieszkańców Targówka.

Oprócz typowej działalności, jaką jest wypożyczanie książek, oprócz misji edukacji i rozpowszechniania kultury, nasza Biblioteka podjęła kolejne wyzwanie – wcielenie w życie idei otwartości na społeczność lokalną, sprzyjającej realizowaniu pomysłów, tworzeniu sąsiedzkich relacji oraz produktywnemu spędzaniu czasu wolnego przez okolicznych mieszkańców.

W Wasze ręce, Drodzy Sąsiedzi, w dziewięciu lokalizacjach Biblioteki oddajemy przestrzeń i sprzęt potrzebne do działań: spotkań, dyskusji, warsztatów, zajęć, prób etc. Pracownicy związani z danym miejscem są otwarci na Państwa propozycje i potrzeby związane z organizacją wydarzeń. Program i charakter udostępnianych MAL-i będziemy tworzyć razem z Państwem na bieżąco.

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z REGULAMINEM OGÓLNYM WRAZ Z ZAŁĄCZNIKAMI UŻYTKOWANIA MIEJSC AKTYWNOŚCI LOKALNEJ W NASZEJ BIBLIOTECE I DO WYPEŁNIENIA FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO.

Organizatorem Miejsc Aktywności Lokalnej w 9 placówkach bibliotecznych na terenie Targówka jest Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.

MAL w Bibliotece jest miejscem otwartym na działalność społeczną i informacyjną; jest przy tym neutralny światopoglądowo i ideologicznie. Nie współorganizuje działań komercyjnych, politycznych, religijnych, wykluczających społecznie lub ekonomicznie.

Miejsca Aktywności Lokalnej w Bibliotece Publicznej na Targówku:

1. MAL w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12 przy ul. Radzymińskiej 121
(e-mail: bd12@multibiblioteka.waw.pl; tel. 22 251 15 58)
2. MAL w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 64 przy ul. Radzymińskiej 121
(e-mail: w64@multibiblioteka.waw.pl; tel. 22 401 17 61)
3. MAL w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 40 przy ul. Suwalskiej 11
(e-mail: bd40@multibiblioteka.waw.pl; tel. 22 814 07 94)
4. MAL w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72 przy ul. Suwalskiej 11
(e-mail: w72@multibiblioteka.waw.pl; tel. 22 811 24 45)
5. MAL w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 52 przy ul. Rembielińskiej 6a
(e-mail: bd52@multibiblioteka.waw.pl; tel. 22 811 57 16)
6. MAL w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 29 przy ul. Rembielińskiej 6a