Międzynarodowy Dzień Osób Starszych – wirtualna wystawa

Powiększ obrazna zdjęciu pięcioro seniorów siedzi na ławce przy murku, wpatrując się w morze; obok zdjęcia okładki książek o seniorach, m.in. 10 sekretów dobrego życia w każdym wieku, jak się starzeć, żeby się nie zestarzeć

We współczesnym świecie ludzie starsi, ich problemy i potrzeby są często traktowane marginalnie. Dotyczy to szczególnie emerytów wycofanych z aktywnego życia zawodowego i społecznego, osób samotnych, przez co izolowanych społecznie, osób chorych i często żyjących w ubóstwie.

Dlatego też 1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych.

Dzień poświęcony zagadnieniu starzenia się jest okazją do intensywniejszego propagowania zadań mających na celu poprawę sytuacji seniorów. To dzień przypominający im, że ich życie nie musi być smutne, nudne i monotonne.

Z tej okazji przygotowaliśmy wystawę książek dotyczących seniorów – o seniorach i dla nich, dotyczących ich życia codziennego, zdrowia i aktywności. Wszystkie pozycje są dostępne w naszych placówkach.

Kliknij tutaj albo w poniższy obrazek, żeby zwiedzić wirtualną wystawę.