Międzynarodowa Wielkanoc w BD52

Powiększ obrazMiędzynarodowa Wielkanoc w BD52

Pisanki, zajączki, palmy, kurczaczki… to wszystkim dobrze znane symbole wielkanocne, ale kto z nas słyszał o Siudej Babie czy fajerwerkach wielkanocnych.

Te i inne ciekawostki na temat polskich i zagranicznych zwyczajów nadchodzącego święta można było poznać na warsztatach w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 52. Zajęcia prowadziła podróżnik Paulina Daniluk, która przyniosła ze sobą mnóstwo wielkanocnych rekwizytów oraz wiele ciekawych opowieści. Dzieci mogły aktywnie uczestniczyć w warsztatach i spróbować toczyć jajko za pomocą łyżki, bądź dmuchać piórko i utrzymać je jak najdłużej w powietrzu. Uczestnicy spotkania mogli porównać jajko kurze z jajkiem strusia oraz skosztować izraelskiej macy. Podczas zajęć zgodnie ze średniowieczną tradycją koronowania królów na Wielkanoc wybraliśmy króla Szymona Życzliwego.

Kolejnym punktem warsztatów była praca plastyczna polegająca na rodzinnym pomalowaniu figurek gipsowych o tematyce wielkanocnej. Powstały przepiękne i kolorowe zajączki i kurczaczki.

Działanie było zrealizowane w ramach projektu „Alternatywa dla komputera, czyli rodzinne warsztaty kreatywne” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.