Między nami Indianami w BD52

Powiększ obrazMiędzy nami Indianami w BD52

Indianin bez pióropusza? Czy to możliwe? Zdecydowanie tak. Na warsztatach, które odbyły 13 czerwca w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 52 uczestnicy dowiedzieli się gdzie tacy Indianie mieszkają, jak żyją i czym się zajmują.

Podróżnik Paulina Daniluk opowiedziała i pokazała zdjęcia Indian z Wysp Uros. Plemiona te mogą pochwalić się zbudowanymi własnoręcznie wyspami z trzciny, na których budują swoje domy. Aby nie odpłynęły, w dno akwenu wbijane są paliki i kamienie, unieruchamiające je niczym kotwica. Pani Paulina przyniosła ze sobą mnóstwo rekwizytów, instrumentów, ubrań i zabawek indiańskich. Dzieci mogły zagrać na marakasach, fletni czy guiro. Dużą pomysłowością wykazali się Indianie tworząc grzechotki z kopytek lamy. Razem z naszym podróżnikiem dzieci zatańczyły przy rytmach indiańskich melodii oraz chętni mogli przymierzyć kolorowe i bardzo ciepłe poncza i ruany z wełny alpaki. Nasz podróżnik pokazał także sposób wiązania specjalnej chusty, w której Indianki noszą swoje dzieci i zakupy.

Działanie było zrealizowane w ramach projektu „Alternatywa dla komputera, czyli rodzinne warsztaty kreatywne” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.