„Mazury, mazurki i pisanki” – warsztaty w Czytelni Naukowej

Powiększ obraz„Mazury, mazurki i pisanki” - warsztaty w Czytelni Naukowej

12 kwietnia w Czytelni Naukowej nr I odbyły się przedświąteczne rodzinne, międzypokoleniowe warsztaty dla mieszkańców Osiedla Bródno. Już od lat wspólnie z „Partnerstwem na Targówku” oraz przedstawicielami z nieformalnej grupy sąsiedzkiej „Zjednoczone Pokolenia” realizujemy wiele ciekawych imprez dla starszych i młodszych mieszkańców.

W tym dniu w godz. 16:00-17:00 najmłodsi uczestnicy pomagali zajączkowi odnaleźć pochowane jajka wielkanocne w ogródku Dziennego Domu Pobytu przy ul. Św. Wincentego 85. A od godz. 17:00 w Czytelni Naukowej mieszkańcy wspólnie wykonywali m.in. kartki świąteczne, palmy wielkanocne, koszyczki z sizalu, ozdabiali pisanki oraz dekorowali małe mazurki. Wspólnymi siłami powstała również dużych rozmiarów pisanka wielkanocna, którą można podziwiać w Czytelni. W trakcie tworzenia prac słychać było opowieści jakie zwyczaje, obrzędy i tradycje lubimy i jakie p12rzetrwały po dzień dzisiejszy. Dziękujemy na mile spędzony czas i do zobaczenia wkrótce.

Spotkanie zrealizowane w ramach projektu „Alternatywa dla komputera, czyli rodzinne warsztaty kreatywne” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.