Magiczne teatralne ferie w BD65

Powiększ obrazMagiczne teatralne ferie w BD65

W okresie ferii zimowych, w ramach programu „Zima w Mieście 2019” w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 65 odbyły się ciekawe imprezy. Uczestniczyły w nich dzieci i młodzież z osiedlowych klubów: „Pinokio”, „Świetlik”, „Podgrodzie”, a także goście indywidualni – czytelnicy naszej Placówki. Największą atrakcją tegorocznej zimy były spektakle Teatru „Blaszany Bębenek”. Nasi widzowie obejrzeli trzy sztuki – „Pinokia”, „Dziadka do orzechów” i „Anaruka w Grenlandii”. Spotkania teatralne cieszyły się olbrzymim powodzeniem. Były wspaniałą zabawą i edukacją, zarówno dla młodych jak i dla dorosłych widzów.

„Pinokio” C. Collodiego to lubiana i znana opowiastka o drewnianym pajacyku, którego wystrugał ubogi gospodarz Dżepetto. Obserwowaliśmy jak Pinokio zaczyna posiadać ludzkie cechy i staje przed wieloma wyborami, jak otrzymuje kary i nagrody. Przedstawienie wzbudzało duże emocje, a wydłużający się nos pajacyka kiedy kłamał był bardzo zabawny. W spektaklu słuchaliśmy autorskich utworów zaśpiewanych na żywo, oraz oglądaliśmy wspaniałą, zmieniającą się scenografię.

Atmosferę Świąt Bożego Narodzenia mogliśmy jeszcze raz poczuć podczas przedstawienia „Dziadek do orzechów” – adaptacji powieści E.T.A. Hoffmana. Ta klasyczna opowieść o magicznych świętach i sile dziecięcej wyobraźni pokazała nam piękny „świat dziecka”. Klara dostała na gwiazdkę starego dziadka do orzechów i chociaż nie była to najpiękniejsza zabawka postanowiła się nim zaopiekować. Podczas przedstawienia nasi widzowie przeżyli chwile grozy obserwując walkę Dziadka do Orzechów z Królem Myszy, na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie.

Kolejna sztuka „Anaruk w Grenladii” przeniosła nas do mroźnej i śnieżnej ojczyzny małego Anaruka. Widzieliśmy dzielnego chłopca uczącego się samodzielności i zdobywającego nowe umiejętności, pozwalające mu przetrwać w każdych warunkach. Jego przygody – spotkanie z niedźwiedziem, czy uwięzienie na krze lodowej, ukazały nam jak odmienne od naszego jest życie Eskimosów. W trakcie przedstawień młodzi widzowie aktywnie brali udział w spektaklach i uczestniczyli w przygodach bohaterów, a także doskonale się przy tym bawili.

Spotkania teatralne zorganizowano w ramach projektu „Bawimy się w bibliotece. Całoroczne animacje dla najmłodszych Bródno Podgrodzie” w ramach budżetu partycypacyjnego na rok 2019.

W czasie ferii nasza biblioteka udostępniła odwiedzającym gry planszowe. Do dyspozycji pasjonatów planszówek były „Dubble”, „Chińczyk”, „Skubane kurczaki”, „Grzybobranie”, „Nos w nos”, „Pędzące żółwie”, „Japońskie szachy”, „Kolorowy kod” i inne. W okresie zimowego wypoczynku nie zabrakło także internautów, którzy grali w gry komputerowe, czytali książki on-line, oglądali filmy oraz występy swoich ulubionych artystów. Na każdego z uczestników programu „Zima w Mieście” czekał słodki poczęstunek.

Dziękujemy wszystkim za odwiedziny!