„Magiczne Maroko” – warsztaty w BD52

Powiększ obrazMagiczne Maroko - warsztaty w BD52

W Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 52 odbyły się warsztaty pt. „Magiczne Maroko” przeprowadzone przez animatorkę – podróżniczkę Mayę Teryaki.

Dzieci na zajęciach miały okazję przebrać się w marokańskie stroje, dotknąć saharyjskiego piasku, zagrać na etnicznych instrumentach takich jak hamsa, gnaoua czy bęben. Wszystkim bardzo smakowała słodziutka, marokańska herbata, którą podróżniczka przygotowała we wspaniałym, oryginalnym imbryku. Uczestnicy dowiedzieli się, że Maroko to kraj kolorów i woni przypraw, obejrzeli niezwykłe zdjęcia Sahary i gór Atlas, poznali zwyczaje i tradycje tamtejszej ludności. Podróżniczka opowiedziała o swoich doświadczeniach podczas podróży do Afryki a dzieci mogły zapytać o wszystko, co je interesowało. Zobaczyć, dotknąć, posmakować, tworzyć i inspirować to cele warsztatów podróżniczych, aby zachęcić młodszych i starszych do własnych działań.

Zapraszamy na kolejne spotkania, które będą z podróżnikami z firmy „Poznajemy Świat” w ramach projektu „Alternatywa dla komputera, czyli rodzinne warsztaty kreatywne”, aby aktywnie spędzić czas w bibliotece.