Luty w BD53

Powiększ obrazLuty w BD53

W lutym Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 53 przy ul. Bazyliańskiej 6 stała się miejscem promieniejącym przyjaźnią i dużą porcją śmiechu. Świętowaliśmy też Dzień Kota. Odwiedziły nas dzieci z Przedszkoli „Z Serduszkiem”, „Dziecięcy Kącik” i z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Loretanek, a także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 99.

W czasie zajęć walentynkowych przedszkolaki wysłuchały opowiadań Grzegorza Kasdepke o przyjaźni i księżniczce poszukującej idealnego kandydata na męża. Obejrzeliśmy bajkę o Kubusiu Puchatku i Prosiaczku i omawialiśmy cechy dobrego przyjaciela. Następnie dzieci odgrywały scenki ilustrujące, jak powinien się zachowywać przyjaciel. W kąciku plastycznym powstały serduszka wyklejone filcem.

Z kolei na spotkaniu dotyczącym kotów przedstawialiśmy ciekawostki o ich zmysłach. Wielu wrażeń dostarczyło oglądanie zdjęć najrozmaitszych kocich ras, a także informacje zawarte w książce Doroty Sumińskiej pt. „Dlaczego oczy kota świecą w nocy?”. Salwy śmiechu wywołało opowiadanie V. Thomas pt. „Czarownica Winnie”. Nie zabrakło również rozmów o najsłynniejszych bajkowych kotach.

W minionym miesiącu po raz pierwszy odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Sióstr Loretanek. 4-latki zwiedziły bibliotekę i dowiedziały się, jakie zasady w niej obowiązują. Zachęcaliśmy do zapisania się do naszej krainy książek i do wzięcia udziału w programie „Z książką na start”.

Koniec lutego był bardzo wesoły. Przygotowaliśmy zajęcia „Śmiechu warte – o języku polskim na wesoło”. Dzieci wysłuchały wierszyków Agnieszki Frączek, a także odgrywały scenki na podstawie tych utworów. Zapoznały się z sylwetką i zainteresowaniami autorki. Staraliśmy się pokazać, że poprawna, wyraźna wymowa i ładny sposób wysławiania się świadczą o naszej kulturze i dobrych manierach.