Luty w BD53

Powiększ obrazLuty w BD53

Podróż na Sycylię, warsztaty animacji pacynek, świętowanie Dnia Kota, zabawy teatralne… Miniony miesiąc w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 53 obfitował w atrakcje!

W ramach akcji „Zima w Mieście” przygotowaliśmy prezentację multimedialną o największej wyspie Włoch. Opowiadaliśmy o atrakcjach turystycznych i życiu codziennym sycylijskich dzieci. Spotkanie umiliły piosenki włoskich uczestników międzynarodowego konkursu piosenki Eurowizja Junior.

Podczas ferii gościliśmy również Panią pedagog i artystę plastyka Beatę Podgórską i jej pacynki. Uczniowie  III klasy szkoły podstawowej poznali podstawy pracy aktora – lalkarza, a potem… sami zaprezentowali krótkie scenki teatralne według wymyślonych przez siebie scenariuszy.

Przedszkolaki również miały możliwość spróbowania swoich sił w roli aktorów. W trakcie zajęć o twórczości Pani Agnieszki Frączek odgrywały sytuacje przedstawione w jej utworach. W drugiej części spotkania zaproponowaliśmy gimnastykę. Słuchając książki pt. „Joga dla najmłodszych”, wykonywaliśmy ćwiczenia. Dzieci przemieniały się w orły, mewy i inne zwierzęta. Na zakończenie obejrzeliśmy bajkę o przygodzie Świnki Peppy na placu zabaw.

Uwielbiana przez małych czytelników Peppa stała się nawet bohaterką całych zajęć. Przez godzinę czytaliśmy książki o jej perypetiach, rozmawialiśmy i oglądaliśmy bajki.

Nie mogliśmy też pominąć obchodów Światowego Dnia Kota. Przedszkolaki dowiedziały się, jak działają zmysły tych zwierząt domowych, a także chętnie wypowiadały się na temat kotów znanych z książek i filmów. Pokazaliśmy nasze biblioteczne zbiory, w których główną rolę odgrywają miauczące czworonogi. Salwy śmiechu wywołała m.in. lektura opowiadania Mai Strzebońskiej pt. „Czarownica i kot”.

Poza tym przeprowadziliśmy zajęcia o Neli Małej Reporterce.