Lucyna Olejniczak w W29

Powiększ obraz

12.03.2019 w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 29 przy ul Rembielińska 6a odbyło się spotkanie autorskie z Panią Lucyną Olejniczak, autorką powieści: „Jestem blisko”, „Wypadek na ulicy Starowiślnej”, „Opiekunka, czyli Ameryka widziana z fotela” , „Dagerotyp. Tajemnica Chopina”; sagi rodzinnej „Kobiety z ulicy Grodzkiej” (t. 1 Hanka, t. 2 Wiktoria, t. 3 Matylda, t. 4. Weronika, t. 5. Emilia).

Na spotkaniu autorka opowiedziała jak powstawały książki, które z postaci były inspirowane ludźmi z jej otoczenia, jak wygląda jej dzień. Opowiadała także o swoim pobycie we Francji oraz USA (opisane w książce „Opiekunka, czyli Ameryka widziana z fotela”). Dowiedzieliśmy się również, że wkrótce ukaże się nowa powieść autorki pt. „Księżniczka”, a jesienią ostatnia część sagi „Kobiet z ulicy Grodzkiej”.

Wszystkich, którym podobają się książki Pani Lucyny zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniach autorskich. Warto poznać osobiście kogoś o tak ciekawej osobowości.. Pani Lucyna na spotkaniach chętnie dzieli się swoim spostrzeżeniami, nie unika odpowiedzi na trudne pytania, chętnie uczestniczy w dyskusjach.

Tym, którzy jeszcze nie sięgnęli po książkę autorki polecamy. Warto przeczytać.

Spotkanie zrealizowane zostało w ramach projektu „Przystanek Kultura: wydarzenia kulturalne i artystyczne w Bibliotekach na Bródnie” z budżetu partycypacyjnego na 2019 rok.