Lu czyta wiersz Agnieszki Frączek pt. „Wbrew zasadom”

„Nasza mama nie gotuje,
Tylko dziećmi się zajmuje.

Zamiast męczyć się nad plackiem
Idzie z nami na przechadzkę”.

To fragment wiersza Agnieszki Frączek pt. „Wbrew zasadom”. Zachęcamy do wysłuchania (prawie) całego utworu.

Mamy też dla Was zadanie: jaki fragment wiersza Lu pominął? Wypożyczcie zbiór wierszy Agnieszki Frączek pt. „Słoń na hulajnodze” (kliknijcie tutaj, żeby sprawdzić dostępność książki w naszych bibliotekach), z którego pochodzi utwór pt. „Wbrew zasadom”. Znajdźcie dwa wersy, których pacynka nie powiedziała.

W ramach wakacyjnej odsłony akcji „Lu czyta na Targówku” we wtorki o godz. 10.00 publikujemy filmiki, na których nasza biblioteczna pacynka Lu prezentuje wiersze współczesnych polskich autorów.

Zachęcamy do poznawania wspaniałej twórczości Agnieszki Frączek. W naszych placówkach znajduje się wiele jej książek.