Jesteś tutaj:

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 60

Więcej o Noc Bibliotek 2021 w W60

Za nami siódma już edycja ogólnopolskiej akcji „Nocy Bibliotek”, której celem jest promocja czytelnictwa i biblioteki jako instytucji kultury otwartej i dostępnej dla wszystkich osób w wieku „od juniora do seniora”, w której wiele się dzieje.

Więcej „Noc Bibliotek 2021 w W60”

Więcej o „Z panem Dulskim wokół stołu” – makieta interaktywna w W60

Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej była jubileuszową lekturą 10. edycji Narodowego Czytania. Z tej okazji Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 60 przygotowała dla Czytelników wystawkę poświęconą autorce oraz jej dziełu. Dodatkową atrakcją była makieta interaktywna, która przedstawiała scenę II aktu I z „Moralności pani Dulskiej”. Chętni Czytelnicy losowali różne cytaty z dramatu Gabrieli Zapolskiej, przesuwając figurkę pana Dulskiego na makiecie. Interaktywna forma poznania fragmentów utworu przykuwała uwagę Czytelników i cieszyła się w dniach 03-10.09 dużym zainteresowaniem.

Więcej „„Z panem Dulskim wokół stołu” – makieta interaktywna w W60”