Jesteś tutaj:

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 40

e – pracownia warszawska Targówek oraz e – pracownia warszawska Bródno utworzone zostały w ramach projektu „Argos – przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu dzieci i młodzieży w Warszawie”. Wyposażone zostały one w stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu oraz drukarki.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do korzystania z usług z e-pracowni warszawskich. Pracownie polecamy dzieciom, młodzieży, ale również seniorom, którzy nie posiadają jeszcze umiejętności korzystania z zakresu obsługi komputera i Internetu. Organizujemy bezpłatne zajęcia z wyżej wspomnianego zakresu, które prowadzone są w kilkunastoosobowych grupach lub w formie indywidualnych konsultacji.

Serdecznie zapraszamy!

Z przyjemnością informujemy, że jury konkursu plastycznego „Moje wymarzone wakacje” organizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy (filie: Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 40, Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 72) wyłoniło następujących laureatów:

kategoria wiekowa 7-8 lat

I miejsce – Martyna Lustyk

II miejsce – Urszula Grzelak

kategoria wiekowa 9-11 lat

I miejsce – Julia Lustyk

II miejsce – Kasia i Grześ Dziurzyńscy (praca wspólna)

III miejsce – Krzysztof Chaja

Ocena komisji uwzględniała estetykę, pomysłowość i pracochłonność wykonanych prac oraz ujęcie tematu i użyte techniki plastyczne.

Wszystkie dostarczone prace były godne uwagi i serdecznie za nie dziękujemy, a laureatom składamy gratulacje!

Więcej „Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego „Moje wymarzone wakacje””

Więcej o Kampania Białych Serc w BD40 i W72

Filie Biblioteki przy ul. Suwalskiej 11 tj. Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 40 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 72 włączyły się do tegorocznej Kampanii Białych Serc pod hasłem „WSZYSTKO W TWOICH RĘKACH” poprzez udekorowanie białymi serduszkami i plakatem holu oraz zaprezentowanie pozycji książkowych o tematyce uzależnień i przeciwdziałaniu przemocy.

Więcej „Kampania Białych Serc w BD40 i W72”

„Ogród w słoiku” – rodzinne warsztaty florystyczne w BD40

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy zaprasza na rodzinne warsztaty florystyczne pt. „Ogród w słoiku”.

Uczestnicy podczas zajęć, pod okiem specjalisty stworzą miniogród w szklanym słoju. Odpowiednie naczynie, rośliny i dodatki dekoracyjne pozwolą na skomponowanie maleńkiego świata roślinnego. Instruktor będzie także opowiadać o życiu roślin i podpowie jak o nie dbać. Zapowiada się bardzo ciekawie…

Więcej „„Ogród w słoiku” – rodzinne warsztaty florystyczne w BD40”