Literackie potyczki z Rafałem Witkiem w BD65

Powiększ obrazLiterackie potyczki z Rafałem Witkiem w BD65

14 czerwca w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 65 odbyło się spotkanie autorskie z  Rafałem Witkiem,  twórcą wierszy i poezji dla dzieci,  laureatem Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego i wielu innych konkursów literackich. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie „zerówki” ze Szkoły Podstawowej nr 378 i czytelnicy indywidualni odwiedzający naszą placówkę.

Poprzez wspólne  zabawy,  quizy i opowiadania nasi mili goście   poznali atrakcyjny warsztat pisarza i specyfikę tej profesji.

Pojedynek „Dzieciaki kontra pisarz” był  pełną  fantazji  i  humoru zabawą.

W trakcie zajęć  uczestnicy dowiedzieli  się czy należy się bać węża prysznicowego i co trzeba zrobić żeby go nie rozgniewać,  poznały zasady obcowania z Misiem Koalą  i  dowiedziały się co to jest rym.  Rozmowa z pisarzem, interesująca  dynamiczna forma  warsztatów  to wspaniałe przeżycie dla młodych  czytelników, a także sposób  do  polubienia i poznania literatury.

Zapraszamy do czytania  książek Rafała Witka. Mamy ich sporo w naszej bibliotece!

Spotkanie zrealizowano  w ramach projektu „Bawimy się w bibliotece. Całoroczne animacje dla najmłodszych. Bródno Podgrodzie”  z budżetu partycypacyjnego na 2019 rok.