Literacka Nagroda Nobla

Powiększ obrazLiteracka Nagroda Nobla

Wielkie święto dla miłośników literatury. Literacką Nagrodę Nobla za rok 2018 otrzymała Olga Tokarczuk. Nagrodą Nobla za rok 2019 uhonorowano austriackiego pisarza Petera Handke.

Z tej okazji Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 98 przy ul. Kondratowicza 23 od 1 października prezentuje wystawkę  pt. „Literacka Nagroda Nobla”, na której przedstawiamy książki dotychczasowych laureatów ale także tych pisarzy, którzy znajdują się w typowaniach. Jedną z takich pisarek jest właśnie Olga Tokarczuk, pisarka urodzona w 1962 roku w Sulechowie. Oprócz Nobla jest laureatką takich prestiżowych laurów jak Nagroda Brookera czy Nagroda Literacka Nike. W uzasadnieniu Nobla dla Tokarczuk Akademia Szwedzka podała: „za wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją prezentuje przekraczanie granic jako formę życia.”

Peter Handke urodził się w 1942 roku, jest pisarzem, dramaturgiem, poetą, teoretykiem literatury oraz publicystą. Przez Akademię Szwedzką został doceniony za „wpływową pracę, która z lingwistyczną pomysłowością bada obrzeża i specyfikę ludzkich doświadczeń.”

Zapraszamy Państwa do wypożyczalnia książek pary nowych noblistów we wszystkich filiach Biblioteki Publicznej na Targówku.