Listopad w BD12

Powiększ obrazzdjęcie przedstawia autora Wojciecha Widłaka pozującego do zdjęcia z młodzieżą; trzymają pacynki

Za nami listopad. W Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12 ten miesiąc obfitował w spotkania autorskie i zajęcia edukacyjne.

Dzięki współpracy ze Szkołą Podstawową JPII do naszej biblioteki na lekcje przyszły dzieci z klas 2 i 3. Podczas zajęć „Jak powstaje książka” uczniowie zapoznali się z drogą książki od autora do czytelnika, poznali znaczenie takich słów jak: korektor, introligator, redaktor, ilustrator czy grafik. Na koniec wcielili się w rolę pisarza i tworzyli historie, które kiedyś, kto wie, może ukażą się drukiem.

Ponadto w listopadzie wspólnie z naszym partnerem CXXXVII Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Roberta Schumana realizowaliśmy projekt „Partnerstwo instytucji rozwijających wolontariat”. W ramach działań odbyły się dwa spotkania autorskie z Panem Wojciechem Widłakiem i Panią Agnieszką Kazałą. Podczas spotkania młodzież z liceum przeprowadziła i nagrała wywiady z naszymi gośćmi. Rezultaty tych działań już niedługo będzie można obejrzeć w Bibliotece Online.