„Lato w Mieście” w BD53

Powiększ obraz„Lato w Mieście” w BD53

W czasie upalnego lata uczniowie, którzy w ramach programu „Lato w Mieście” odwiedzili Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży nr 53 przy ul. Bazyliańskiej 6, lecieli na skrzydłach wyobraźni m.in. do mroźnej Grenlandii, deszczowych Wysp Owczych oraz krainy ognia i lodu – Islandii.

Dzięki prezentacji o największej wyspie świata można było się dowiedzieć wielu ciekawostek o tamtejszym życiu codziennym, szkolnictwie, historii, zwyczajach, zwierzętach, jedzeniu… Słuchaliśmy również grenlandzkiej muzyki pop, hip hop i rock, oglądaliśmy fragmenty meczów piłki nożnej na śniegu i film o wyprawie rowerowej Jakuba Rybickiego przez tę wyspę.

Grupy zorganizowane, które brały udział w naszych zajęciach, mogły również poznać atrakcje turystyczne i kulinarne Islandii, a także Wysp Owczych.

W lipcu odbyły się warsztaty na temat Maroka. Podróżnik, który wielokrotnie tam był, opowiadał, czym się bawią marokańskie dzieci, jak wygląda życie w Maroku i co warto tam zjeść. Dzieci mogły nawet przymierzać stroje pochodzące z tego afrykańskiego kraju, grać na tamtejszych instrumentach muzycznych i napić się tradycyjnej marokańskiej herbaty.

Warsztaty zostały zrealizowane w ramach projektu „Alternatywa dla komputera, czyli rodzinne warsztaty kreatywne” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.

Prowadziliśmy również zajęcia o wyprawach Neli Małej Reporterki. Uczniowie dowiedzieli się nie tylko wielu ciekawostek o jej przygodach, ale też o zwyczajnym życiu w Warszawie: nauce w szkole prywatnej, odpoczynku na działce, ukochanym kocie, marzeniach młodej podróżniczki… Spotkanie wzbogaciła opowieść o Tippi – dziewczynce, która pierwsze 10 lat życia spędziła w Afryce, bawiąc się z małpami, surykatkami, gepardami, słoniami i innymi zwierzętami.

Dzieci biorące udział w „Lecie w Mieście” uczestniczyły również w naszych zajęciach o odkryciach i wynalazkach w różnych sferach życia.

Dziękujemy za udział w naszych zajęciach i życzymy pomyślności w roku szkolnym! Głowa do góry – wakacje już za 10 miesięcy! 🙂